כניסה לבעלי יחידות נופש

דיל הדקה ה - 90

מסר אישי

מסר אישי מיוזם האתר (בעל יחידת נופש) לבעלי יחידות נופש

שלום,

עד הקמת האתר בקיץ 2005, כשהיה מתקרב מועד תאריך הנופש שלכם, הייתם יודעים ששוב הגיע "כאב הראש השנתי": להשכיר את יחידת הנופש – למצוא את העיתון הנכון לפרסום היחידה, להחליט על התזמון הנכון ולקוות ש- 200 עד 300 השקלים ששילמנו עבור 4 פרסומים יביאו תוצאות. לעיתים היינו מתקשים אפילו להוציא את דמי האחזקה. ואז היינו מנסים "לקמבן" את בני המשפחה לנופש מאולץ, כדי לא "לזרוק כסף" לחינם.

אחרים הצטרפו לכל מיני אגודות וחברות שלקחו דמי חברות של מאה מאתיים דולר ונתנו אפשרות תחלופה – בדרך כלל מדובר בהחלפת כאב ראש בכאב שיניים.
נסו למצוא שבוע נופש במלון באילת או בטבריה לארבעה – חמישה אנשים ואפילו רק לזוג, ותראו כמה ידרשו מכם בתי המלון.

איך זה שאנחנו לא מצליחים להשכיר את הנכס, למרות שפרסמנו מודעה במקומון ב- 200 ₪ לחודש ולעיתים גם בעיתון ארצי ב- 400 ₪ לחודש ובתי המלון משכירים חדרים במחירים שהם פי 3 ממה שאנו מבקשים? - הייתם שואלים את עצמכם.

התשובה היא פשוטה: "כשל שוק" או במילים פשוטות, מצד אחד ישנם בעלי היחידות המוכנים להשכיר אותן במחיר אטרקטיבי, אולם מצד שני, מעט מאוד נופשים פוטנציאליים יודעים שניתן לצאת לנופש בדרך כזו ולכן נאלצים לשלם מחירים גבוהים בהרבה. אותם מעטים שקלטו את המודעה באותו מדור נידח בעיתון, כבר יודעים את הפטנט – אף אחד לא מכיר, לכן אין הרבה ביקוש ולכן ניתן ללחוץ את בעלי היחידות למחירים מגוחכים.

אז האתר הזה כנראה לא ממש עושה טוב לאותם מעטים שהבינו שניתן לסחוט את בעלי היחידות עד דק, אבל הוא עושה טוב מאוד לכל האחרים. הוא עושה טוב לאותם אלו שהיו רגילים לשלם מחירים מופקעים לבתי מלון ועתה ישלמו מחירים נמוכים יותר לבעלי היחידות, והוא עושה הרבה טוב לכל אלפי בעלי היחידות שהשתמשו ועדיין משתמשים בקלאב הוטל דיל, כבמה להשכרת (ו/או מכירת) יחידות הנופש שלהם במחיר האמיתי שהן שוות בשוק.

עכשיו יש גם שמועות על אפשרות "לפדות" את חרות בעלי היחידות בתמורה ל- 5,000 ש"ח. לדעתנו זו פשוט חוצפה. היה צריך לאפשר למי שרוצה לוותר על היחידה שלו, לעשות זאת ללא תמורה.

האמת שרוב המשתמשים באתר קלאב הוטל דיל, כבר אינם מוכנים לוותר על היחידה שלהם בחינם. אמנם רבים מעוניינים למכור, אך לא בחינם, היות ולרוב הם מצליחים להשכיר את היחידה שלהם ולפעמים אף בוחרים להשכיר רק חלק מהשבוע ולנצל את החלק האחר של השבוע לנופש עבור עצמם, או מי ממשפחתם.

אנו שמחים וגאים שהצלחנו לעשות טוב לבעלי היחידות, מצד אחד, בכך שהאתר אפשר להם לקבל תמורה הוגנת עבור היחידה שלהם, ולעם ישראל, מצד שני, בכך שהתאפשר לו להשיג דילים לנופש במחירים זולים במידה ניכרת ממחירי בתי המלון עצמם, באמצעות האתר.